Piknik Powstańczy Fundacji Reduta PWPW w hołdzie bohaterskim Powstańcom Warszawskim

 

Zapraszamy do obejrzenia sondy przeprowadzonej wśród uczestników tegorocznego Pikniku Powstańczego zorganizowanego przez Fundację Reduta PWPW.

 

10 września br. na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Warszawie Fundacja Reduta PWPW przygotowała dla wszystkich zainteresowanych szereg atrakcji.

 

Już od rana wzdłuż ul. Sanguszki i Rybaki trwał pokaz sprzętu z czasów II wojny światowej, Powstania Warszawskiego i strojów wojskowych z epoki.

 

W trakcie Pikniku odbyła się gra miejska, konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży, a swoje stoiska zaprezentowały zaproszone instytucje i organizacje, wśród nich Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie i Żandarmeria Wojskowa.

 

Na stoisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. atrakcją była personalizacja kart dla dzieci, pokaz czerpania papieru, czy okolicznościowe nadruki wykonywane na historycznej maszynie dociskowej tzw. bostonce.

 

Na popołudnie i wieczór zaplanowano koncerty. Dla młodszych uczestników wystąpiła „Arka Noego”, natomiast dla starszych Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”, Contra Mundum oraz - jako gwiazda imprezy - zespół Luxtorpeda.

 

Od 21:30 do północy na budynku PWPW przy ul. Rybaki 35 prezentowano widowisko multimedialne z wykorzystaniem techniki mappingu 3D.

 

Sonda Piknik Powstańczy Link do sondy