Piknik Powstańczy 10 września 2017

10 września br., Fundacja Reduta PWPW przygotowuje się do organizacji kolejnego Piknik Powstańczego dla mieszkańców Warszawy oraz wszystkich zainteresowanych osób na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Warszawie, obok Multimedialnego Parku Fontann. Przewidujemy w tym dniu wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, ale także dla starszych uczestników. Cała impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i – biorąc pod uwagę wszystkie zaplanowane wydarzenia – potrwa aż do północy. Piknik wystartuje o godz. 14.00, ale już od wspomnianej godz. 10.00 wzdłuż ul. Sanguszki i Rybaki rozpocznie się pokaz sprzętu używanego przez służby mundurowe (m.in. wojskowego) np. czołgów i motocykli oraz sprzętu z czasów II wojny światowej, Powstania Warszawskiego i strojów wojskowych z epoki. Następnie rozpocznie się gra miejska, której wyniki zostaną ogłoszone na otwarciu Pikniku.

Podczas imprezy odbędą się konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży, swoje stoiska zaprezentują zaproszone instytucje i organizacje, takie jak Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa itd. Na stoisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. atrakcją będzie personalizacja kart dla dzieci, pokaz czerpania papieru czy okolicznościowe nadruki wykonywane na historycznej maszynie dociskowej tzw. bostonce.

Dla młodszych uczestników odbędzie się występ zespołu Arka Noego, a dla starszych od godz. 18.00 wystąpią Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy, Contra Mundum oraz jako gwiazda imprezy zespół Luxtorpeda.

Od godziny 21.30 do północy na budynku PWPW przy ul. Rybaki 35 prezentowane będzie widowisko multimedialne z wykorzystaniem m.in. techniki mappingu 3D

 

 

10 09 2017nnn 

 

energa Sponsor Główny   polskie radioPatron Medialny   tvp3Patron Medialny